Den dětí 2015

Kasejovické děti slavily pohybem.

V sobotu 23. května 2015 uspořádala Tělovýchovná jednota Sokol Kasejovice v rámci oslav 120. výročí založení sportovní akci pod názvem Dětský den aneb Olympiáda 2015 tradičně i netradičně. Záměrem pořadatelů bylo oslavit letošní svátek dětí především pohybem a změřením sportovních dovedností v klasických disciplínách jako skok do dálky, hod oštěpem, hod granátem, běh na 50 m, běh přes překážky nebo běh zakončený střelbou na terč. Naopak jedním z netradičních stanovišť byl kasejovický kroket, který prověřil hlavně zručnost našich dětí. Všechny jmenované soutěže byly rozděleny do dvou kategorií: mladší - děti od šesti do devíti a starší - děti od deseti a výše.
Pořadatelé nezapomněli samozřejmě ani na naše nejmenší, kteří změřili své dovednosti v jízdě na odstrkávadlech, v rybolovu, ve stavění komínů, v opičí dráze, v hodu míčů do koše nebo hodu kroužků na tyč. Odměnou pro každého soutěžícího byla malá sladkost a balónek nafoukaný heliem. Ke zpestření celé akce přispělo jistě povzbuzování malých sportovců maskotem her ŽABÁKEM, který v závěru předal všem medaile za účast.
Naopak mladší a starší kategorie byla jako na správných hrách vyhodnocena a odměněna na stupních vítězů medailemi, diplomy a drobnou cenou.
Když všichni změřili své síly v soutěžích, posilnili se párkem v rohlíku, spravili si chuť nanukem, mohli ještě zavítat do koutku mladých hasičů. Zde si pod dohledem členů JSDH Kasejovice vyzkoušeli pravý hasičský zásah a prozkoumali přistavenou techniku našich hasičů.

Autor článku: Marie Řehořová

Autor fotografií: Dana Matějovská

Publikováno: 24.05.2015

Aktualizováno: 23.08.2019