REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

reakce
naposled  |  88.102.141.34
05.02.2008  09:30
Osobní údaje a přístup k informacím

Oldřich Kužílek

Hospodářské noviny 20.12.2004 str.: 09


Z internetových stránek měst a obcí se houfně stahují usnesení zastupitelstev a dalších orgánů. Všichni se lekli drakonického postupu Úřadu na ochranu osobních údajů, který udělil pokuty několika městům. Rumburku například za to, že v usneseních zveřejňoval celá jména osob a jejich bydliště. Panikáři se odvolávají na stanovisko úřadu a vydávají vnitřní pokyny, zakazující málem na webu uvádět i jméno starosty.
Zveřejňování zápisů a usnesení orgánů obcí je mimořádný úspěch politiky otevřenosti na mnoha radnicích. Slon by však v porcelánu neudělal tolik škody jako Úřad na ochranu osobních údajů v křehké ochotě informovat občany o tom, jak se nakládá se svěřenými penězi, pravomocemi a důvěrou. Radnice to dělaly z vlastní vůle, nad zákonné povinnosti!
Jedna taková pokuta a všichni škarohlídi ječí - vidíte, my to říkali, na občana se musí přísně, nic se nedovíš a basta! Z internetu se už stahují i věci, kterých se zmíněné stanovisko úřadu vůbec netýká.

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Napište hlavní město ČR
Text příspěvku: