Potravinová sbírka s SDH Budislavice 24.3.2023 (archiv dokumentů)

Je to již rok, co jsme všichni byli překvapeni z napadení Ukrajiny Ruskou armádou

V té době si náš sbor uvědomil, že se nechá pomoci i na dálku a zorganizoval materiální sbírku pro Ukrajinu. Musím říci, že jsem tehdy byl překvapen, kolik lidí se do sbírky zapojilo a podařilo se díky nim shromáždit 900 kg materiálu. Tento materiál byl posléze prostřednictvím Českých drah odeslán na Ukrajinu. V letošním roce chce náš sbor lidem do naší lokality přiblížit činnost Potravinové banky Plzeň a současně s tím ji i podpořit.
Samotná sbírka proběhne v pátek 24 března v době od 18 do 20 hodin v hasičárně v Budislavicích. Kdo by měl zájem do sbírky přispět a nevyhovuje mu den a čas, tak se lze na tel. 724 173 535 individuálně dohodnout na převzetí. Velmi rádi vám vyjdeme vstříc. V pondělí bude darovaný materiál naložen a odvezen do centra Potravinové banky v Plzni. V současné době nejvíce chybí (mouka, mléko, rýže, Sunar, dětská výživa, kečup, rajský protlak, těstoviny, trvanlivé konzervy, sušenky atd.) dále potom drogerii a hygienické potřeby (plenky, inkontinenční podložky, toaletní papír, mýdlo atd.) Všem dárcům srdečně děkujeme. Níže přinášíme činnost potravinové banky.
Potravinová banka Plzeň je spolek založený 13. 6. 2014 poskytovateli sociálních služeb s působností v Plzeňském kraji. Banka shromažďuje, skladuje a vydává potraviny spolupracujícím charitativním a humanitárním organizacím Plzeňského kraje. Spolek byl založen organizacemi: Diecézní charita Plzeň, Městská charita Plzeň, NADĚJE, DOMUS – Centrum pro rodinu z.s., DIAKONIE ČCE – středisko Západní Čechy, Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky z.s., Oblastní charita Horažďovice, Oblastní charita Klatovy, Oblastní charita Sušice, Oblastní charita Rokycany. Patří do rodiny sítě potravinových bank v Čechách a v srpnu 2014 získala členství v České Federaci potravinových bank.
Potravinová banka Plzeň má za cíl shromažďovat zdarma potraviny, skladovat a přidělovat je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Působí v rámci Plzeňského kraje na základě pověření České Federace Potravinových bank. Díky členství v uvedené federaci se může prokazovat jako potravinová banka a užívat loga České Federace Potravinových bank.

Seznam odběratelů:
Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy, Diecézní Charita Plzeň, DOMOVINKA - sociální služby, o.p.s., DOMUS - Centrum pro rodinu, z.s., Farní charita Stříbro, KOTEC o.p.s., Ledovec, z.s., MáTa pro rodinu, z.s., Město Kralovice, Městská Charita Plzeň, NADĚJE, Občanské sdružení ProCit, z.s., Charita Horažďovice, Oblastní charita Klatovy. Oblastní Charita Rokycany, Charita Sušice, ONŽ - pomoc a poradenství pro ženy a dívky, Ponton, z.s., Přátelé Koinonie, Římskokatolická farnost Zbiroh, SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o.p.s., Středisko křesťanské pomoci Plzeň, Ústav péče o seniory Třemošná, z.ú., YMCA Plzeň, z. s., Diakonie ČCE – Středisko celostátních programů a služeb, ADRA Dobrovolnické centrum Plzeň, CPPT, o.p.s., Spolek Ulice Plzeň, Město Spálené Poříčí, Residence pro seniory Trnová, Městys Žinkovy, FOD Klokánek Janovice nad Úhlavou, Město Bor, Nadace 700 let města Plzně, Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s., Romodrom o.p.s., Člověk v tísni, o.p.s.

Plakát k potravinové sbírce

Aktuální do: 24.03.2023