ESF - představení projektu

„Vytvoření sítě venkovských komunitních škol v Pošumaví-místních partnerství zaměřených na prosazování rovných příležitostí žen a mužů“

Projekt:

 

„Vytvoření sítě venkovských komunitních škol v Pošumaví-místních partnerství zaměřených na prosazování rovných příležitostí žen a mužů“

Registrační číslo:CZ.1.04/3.4.04/54.00223

Nositel projektu:  Město Švihov

Partneři projektu: Město Hartmanice, Město Kdyně, Město Kasejovice, Město Měčín, obec Chanovice, obec Běšiny,  Böhmische Muster s.r.o.,

 MAS Pošumaví  z.s.p.o.

Doba realizace projektu:   1. 10. 2010  -  30. 9. 2013

Cílem projektu je vytvořit v Pošumaví ve spolupráci obcí s jejich základními školami, neziskovými organizacemi a zaměstnavateli spolupracující síť 7 venkovských komunitních škol, které budou centry nově vytvořených místních partnerství a budou zejména realizovat vzdělávací aktivity z oblasti rovných příležitostí žen a mužů.

Tyto aktivity budou zaměřeny zejména na slaďování pracovního a rodinného života na místní a regionální úrovni, větší zapojení občanů a firem do komunitního projednávání a uplatňování principu gender mainstreamingu při plánování a realizaci projektů (komunitní projednávání rozvojových dokumentů a projektů) pro cílové skupiny nejen z obce ale i okolního regionu. Aktivity projektu jsou zaměřeny na cílové skupiny zaměstnavatelé, neziskové organizace, územní samosprávné celky, jejich orgány, jimi řízené a založené organizace a jejich zaměstnance.

Aktivity projektu tvoří zahajovací konference, 48 hodinový kurz v 7 obcích doplněný e-learningovým kurzem pro komunitní koordinátory/ky a zástupce/kyně cílových skupin. Aktivitou projektu budou i semináře (celkem 10 x 3 hod v každé partnerské obci) spoluorganizované jednotlivými vzniklými komunitními školami pro místní zástupce/kyně cílových skupin. Na seminářích budou řešeny aktuální problémy v dané obci především z oblasti rovných příležitostí žen a mužů, zejména slaďování pracovního a rodinného života a komunitní projednávání projektů s aplikací gender mainstreamingu. Na závěr projektu bude ve Švihově uspořádána konference, která představí vytvořenou metodiku práce komunitních škol a zhodnotí přínosy projektu pro řešení problémů v jednotlivých obcích. Do aktivit projektu bude zapojeno minimálně 50% žen.

Osoby zapojené do projektu získají vědomosti, které jim umožní i po skončení projektu řešit místní problémy v oblasti rovných příležitostí žen a mužů a komunitního projednávání projektů. Síť vzniklých komunitních škol bude do budoucna pomáhat zakládat podobné komunitní školy v dalších obcích Pošumaví.

Kontakt: město Švihov - mu@svihov.jz.cz

Ing. Miroslava Vacková, manažerka projektu – info@epin.cz

Jana Petrusová, komunitní koordinátorka Švihov – petrusovajana@centrum.cz

Bc. Magdalena Novotná DiS., komunitní koordinátorka Hartmanice – muhartmanicevksnovotna@ns.cab.cz

Lenka Černá, komunitní koordinátorka Kasejovice – cernast@seznam.cz

Bc.Zdeněk Hynčík, komunitní koordinátor Kdyně – hyncik@agakcent.cz

Roman Tykal, komunitní koordinátor Měčín – r.tykal@seznam.cz

Mgr. Marta Toušková, komunitní koordinátorka Běšiny – besinykoordinator@ns.cab.cz

Karel Salák, komunitní koordinátor Chanovice - salak.karel77@centrum.cz

Ke stažení: Představení projektu ESF OP LZZ Síť komunitních škol v Pošumaví.pdf