REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

pátrání po předcích
Ing. Otakar Pospíšil  |  176.74.128.34  |  op.psk(zavináč)email.cz
23.06.2013  21:49
Při pátrání po svých předcích jsem ve vzpomínkách mé zemřelé matky, narazil na zmínku o části předků pocházejících z oblasti Lnářů, Kasejovic a Lažan-Enis (ty mám již celkem zmapovány).
Jedná se o rodinu Sudů.
Dědeček, Leopold Suda (1846-1928) by měl být řídícím učitelem v Lažanech (1885-1920).
Jeho otec, Jan Suda, by podle jejích záznamů měl být stavitelem ve Lnářích, stejně jako jeho bratr Jan Suda. Do Lnářů jsem psal.
Jeho manželka Marie, roz. Ladmanová (1850-1931) pochází pravděpodobně z Kasejovic. Její otec, mistr pekařský z Kasejovic.
Měla mít sourozence: bratr Jan Ladman, obchodník z Kasejovic, sestřenice Marie Herfortová (1952) a Kateřina, provdaná Hillová (1933)

Pokud by v Kasejovicích byli živí "naši příbuzní" nebo byly nějaké záznamy v městské kronice, rád bych tuto informaci přivítal.
V létě se chystáme s mým bratrem na výpravu "pátrat po našich předcích". Čas kvapí, snad to stihneme.

Bohužel v 50tých letech, když nás z obce Biskoupky, kde náš dědeček koupil po 1. válce zbytkový statek, stěhovali v rámci zakládání JZD, se řada materiálů ztratila a proto musím pátrat tímto způsobem.

Něco dohledávám z archivu v Plzni, např. zápis o narození Marie, rozené Ladmanové, mám.

Děkuji vám za laskavou odpověď, třeba i negativní.

S pozdravem
Ing. Pospíšil

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Napište hlavní město ČR
Text příspěvku: