REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

VE Amerika
Vladimír Černý  |  192.168.40.180  |  vatec(zavináč)blatna.net
11.11.2009  08:28
Dobrý den, jako zástupce firmy VATEC electronics bych chtěl reagovat na tento dotaz. Naše firma již při prvním představení projektu VE Amerika na zasedání zastupitelstva města Kasejovice dne 26.6.2006 nabídla městu návrh příspěvku do městské pokladny. O kterém jsme čekali nějakou diskuzi. Návrh vycházel z konkrétních podmínek v té době a dnes již není nutné se k němu vracet.
Dne 9.5.2008 jsme předložili doporučeným dopisem zastupitelstvu konkrétní nabídku, která zahrnovala příspěvek na vybudování bezdrátového místního rozhlasu 250 tisíc Kč a roční paušální odvod spolu s odvodem každé vyrobené kWh, což by přineslo městu dalších cca 5 mil Kč v průběhu předpokládané životnosti elektrárny. Nikdy jsme nenabízeli ani levnější elektřinu pro občany Kasejovic (v současné době to není prakticky možné) ani popelnice zadarmo, pouze jsem navrhovali, aby peníze, které bychom městu poskytli, byly využity např. na dotování odvozu odpadu nebo na jiné aktivity, které jsou spojeny s ekologií.
Dne 3.11.2009 vyšlo nové Cenové rozhodnutí ERÚ, které snižuje výkupní cenu z větrných elektráren na 2,23 Kč/kWh. Je to již sedmé snížení ceny od r. 2004 a výkupní cena je pro VE je nejnižší ze všech obnovitelných zdrojů a nejméně zatěžuje dotační politiku státu výkupu elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Pro zajímavost u malých vodních elektráren vzrostla výkupní cena na 3Kč/kWh, u spalování biomasy vzrostla až na 4,58 Kč/kWh a u bioplynové stanice vzrostla až na 4,12 Kč/kWh. Solární el. energie se vykupuje za 12,89 Kč/kWh a zatím pro ní nebyly dány pro příští rok nové podmínky.
Na závěr bych chtěl všechny, kdo se zajímají o náš projekt, upozornit, že od r. 2007 každé druhé úterý od 16:00 funguje bezplatné konzultační energetické centrum v administrativní budově Agro Kasejovice, kde se můžete dozvědět nejen vše o energetických úsporách, ale také o projektu VE Amerika a VE Danielka.

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Napište hlavní město ČR
Text příspěvku: