Tisková zpráva - vzdělávací kurz projektu vstoupil do 4. modulu

Vzdělávací kurz projektu ,,Založení sítě komunitních škol v Pošumaví“ vstoupil do své druhé poloviny

Ve čtvrtém modulu kurzu zabývajícím se atraktivním tématem slaďování rodinného a pracovního života byli účastnící poučeni, co jsou to generové stereotypy, jak ovlivňují vnímaní společenských rolí žen a mužů, jaký mají vliv na postavení žen a mužů na trhu práce, jak je odstraňovat a jak postupovat, aby došlo k lepšímu skloubení pracovního života s životem soukromým.
Toto téma rovněž zahrnuje informace o potřebě přístupu k sociálním službám, jako jsou jesle a stacionáře, o možnostech zaměstnavatelů poskytovat zaměstnanecké výhody v podobě prodloužené dovolené či částečných úvazků, čímž lze např. maminkám na rodičovské dovolené umožnit přivýdělek a zároveň usnadnit návrat do zaměstnání.
Účastníci vzdělávacího kurzu již úspěšně absolvovali tři moduly a dozvěděli se základní informace o problematice komunitních škol a rovných příležitostí žen a mužů. Čtvrtý modul končí 10. ledna a následovat bude pátý modul zaměřený na principy komunitního projednávání projektů s ohledem na rovné příležitosti žen a mužů.