Řesanický mariáš 17.11.2018

Již po patnácté pořádali dobrovolní hasiči Řesanice a Klub přátel zelené sedmy turnaj o „Putovní pohár“ v řesanickém voleném mariáši.

Řesanický mariáš
Turnaj je vždy pořádán třetí sobotu v měsíci listopadu. Letos byl kvůli technickým problémům odložen o týden později. Tomuto hlavnímu turnaji předcházel tzv. „letní přípravný kemp“, který se pořádá v kulturním zařízení v červenci. Při tomto letním kempu se kromě o hodnotné ceny hraje hlavně o nasazení hráčů do hlavního listopadového turnaje. Letošní kemp vyhrál Pavel Nachtman z Budislavic. Hlavní turnaj a letní kemp je desetníkový a hraje se podle pravidel platných v Řesanicích. Po tříkolovém urputném boji vyhlásili rozhodčí tyto výsledky. Hlavní cenu a „Putovní pohár“ si odnesl Milan Štěpánek z Dožic, na druhém místě se umístil Pavel Sedlecký z Klatov, na třetím místě skončil František Kubík rovněž z Klatov a čtvrté místo neboli „bramborovou medaili“ získal Michal Juráček z Polánky. Nejlepším hráčem z Klubu přátel zelené sedmy byl Ing. Václav Šampalík, který obsadil 5. místo. Tento turnaj nešel pořádat bez vlivných a štědrých sponzorů. Pořadatele zamrzelo, že mezi sponzory nebylo také město Kasejovice, ale to se do budoucna možná změní.
Letošním hlavním sponzorem byla firma KLAUS Timber a. s., které bychom chtěli rádi poděkovat za ochotu a spolupráci. Poděkování náleží samozřejmě i dalším sponzorům bez kterých by turnaj nemohl být uskutečněn: TTC MARCONI – Ing. Josef Šelepa, STILL PRAHA, AGROCHOV KASEJOVICE-SMOLIVEC, a. s.; PIVOVARSKÝ DŮM PURKMISTR, MYSLIVECKÝ SPOLEK ČIHADLO KASEJOVICE, MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR STRAKONICE, ANTIKVARIÁT JAN VEBR, MVDr. Ladislav Janovec, HD REKLAMA – Stanislav Dlouhý, LINDE GAS a. s., Ing. Václav Šampalík, LUKR PLZEŇ, AGRO BLATNÁ, RABBIT TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV, DVŮR LNÁŘE s. r. o, Josef Vocelka.
Za SDH Řesanice a Klub přátel zelené sedmy ředitel, jednatel a tiskový mluvčí Pavel Behenský

Autor článku: Dana Matějovská

Autor fotografií: Dana Matějovská

Publikováno: 17.11.2018

Aktualizováno: 23.08.2019