24. ročník letního míčového sedmiboje dvojic

Již po čtyřiadvacáté se kamarádi, sousedé, kolegové a známí proměnili na pár hodin v rivaly

24. ročník letního míčového sedmiboje dvojic
Již po čtyřiadvacáté se kamarádi, sousedé, kolegové a známí proměnili na pár hodin v rivaly a vydali se k místní tělocvičně změřit své síly a dovednosti v sedmi míčových disciplínách (tenis, házená, kopaná, košíková, stolní tenis, nohejbal a volejbal).
Tradičně první tenis měl vítěze v podobě Martina Fialy a jeho parťáka Zdeňka Rezka. Následovalo volejbalové klání, které ovládl Jirka Bouše s Martinem Jedličkou.
Následný nohejbalový pavouk přinesl nejdramatičtější zápletku a po dvou skvělých obratech z nepříznivého stavu ho opanovala dvojice známá ze soutěžních nohejbalových mačů - Martin Škyrta, Jakub Kulík.
Stolní tenis s přehledem vyhráli Libor Kulík s Petrem Kališem a souběžně hrané házení na koš mělo za vítěze Tomáše Jakubčíka a Jardu Pružince. Dění se poté přesunulo k penaltové loterii a stejně tak nevyzpytatelnému házení sedmiček. V těchto disciplínách si pak druhé vítězství připsali Jirka Bouše s Martinem Jedličkou (házená) a Tomáš Jakubčík s Jardou Pružincem (kopaná).
Po sečtení všech bodů z každé disciplíny vykrystalizovalo konečné pořadí a mohlo se přejít k vyhlášení výsledků. Třetí místo získala dvojice tradičních favoritů Martin Fiala a Zdeněk Rezek a druhé místo pro některé překvapivě obsadila dvojice Jarda Pružinec a Tomáš Jakubčík. Rybník ovšem všem vypálila a první místo pro sebe uzmula dvojice matadorů Libor Kulík a Petr Kališ.
Počasí přálo, a tak se turnaj vydařil ve všech směrech. Největší zásluhu na tomto vydařeném dni má samozřejmě pořadatel Libor Kulík, který již téměř čtvrt století tuto sportovní událost pořádá a sbírá tituly s železnou pravidelností bez ohledu na věk.
Tímto mu chceme poděkovat za pořádání té bezesporu největší a nejlepší sportovní akce v Kasejovicích.

Autor článku: Václav Drnek

Autor fotografií:

Publikováno: 09.08.2022

Aktualizováno: 09.08.2022