Poděkování za pomoc JSDH Kasejovice při čištění požeráku 18.2.2022

Poděkování za pomoc JSDH Kasejovice

V době, kdy nás sužovaly silné větry, které polámaly stromy, byli kasejovičtí hasiči přivoláni operačním důstojníkem ke čtyřem výjezdům za účelem technické pomoci při zprůjezdnění komunikací. A aby toho nebylo na pátek 18. 2. málo, byli na žádost místostarosty města Kasejovice ještě povoláni na pomoc při čištění požeráku u požární nádrže za budovou radnice. Požerák byl plný dlažebních kostek, které tam někdo záměrně naskládal a dalších nečistot. Stále přitékající voda a dokonale ucpaný přepad zapříčinil přetékání nádrže a zaplavování sousedních objektů.
Zkuste se vžít do situace hasiče, který je vzbuzen ve tři hodiny ráno, celý den jezdí od jedné události ke druhé a likviduje škody způsobené vichrem a na závěr místo odpočinku je ještě povolán čistit požerák, který nějaký vtipálek ucpal dlažebními kostkami. Je to nezapomenutelný zážitek, ležet v zimě v blátě a opravovat to, co někdo poškodil.
Vzhledem k nezodpovědným a nepochopitelným nápadům některých spoluobčanů nezbude nic jiného než nastražit fotopasti a v některé z dalších situací si záškodníka prohlédnout a následně mu veřejně poděkovat a případně ho přizvat na nápravnou akci.
Poděkování za pomoc JSDH Kasejovice při čištění požeráku
Poděkování za pomoc JSDH Kasejovice při čištění požeráku

Autor článku: Václav Jakubčík

Autor fotografií:

Publikováno: 18.02.2022

Aktualizováno: 09.03.2022