Školní družina navštívila DPS a MÚ - 10.5.2022

A jsou tu Velikonoce

I když naše každoroční tradice byla vlivem covidu na chvilku přerušena, letos nám už nic nebránilo opět navštívit pracovníky městského úřadu, ale i seniory v DPS a popřát všem krásné, pohodové a hlavně klidné velikonoční svátky.
Během března jsme ve druhém oddělení školní družiny vyráběli přáníčka a 3D velikonoční zajíčky. Pečlivě jsme také nacvičovali básničky a zpěv. Když nadešel velký den, 13. duben, několik žáků z první a třetí třídy se ráno vydalo do DPS a pak na městský úřad ukázat, co se naučili. Zpívali jarní písničky za doprovodu hudby a recitovali básničky. Za snahu a odvahu byli v DPS odměněni velkým potleskem. Pak děti všem seniorům i pečovatelkám rozdaly dárečky. Poté jsme se rozloučili a vyrazili na radnici, kde na nás čekali zaměstnanci městského úřadu, včetně paní starostky. I zde děti předvedly velikonoční pásmo na jedničku. Za své vystoupení se dočkaly nejen velkého potlesku, ale i bohatého pohoštění – teplý čaj a chutné sušenky, které během několika minut zmizely ze stolu. Po necelé hodince, která utekla jako voda, nám nezbývalo nic jiného, než se rozloučit a vrátit se zpět do školy. S sebou jsme ještě dostali dvě plné tašky velikonočních perníčků.
Děkujeme všem za milé přijetí, zvlášť velké poděkování patří dětem, které se zúčastnily vystoupení, ale i těm, kteří nám pomáhali vyrábět dárečky a přáníčka.
Školní družina navštívila DPS a MÚ
Školní družina navštívila DPS a MÚ
Školní družina navštívila DPS a MÚ

Autor článku: Olga Šoralová

Autor fotografií: Olga Šoralová

Publikováno: 10.05.2022

Aktualizováno: 12.05.2022