Turistický oddíl - 2023

Činnost turistického oddílu, která začala 21. dubna 2023

Činnost turistického oddílu, která začala 21. dubna 2023, bude muset být z důvodu těhotenství na rok přerušena, ale doufám, že od září 2024 zase začne fungovat. I když jsme se scházeli jen tři měsíce, tak jsme toho stihli opravdu hodně: malování mapy, modelování, vyrábění vlaštovek, poznávání a odlévání stop zvířat, procvičování našich smyslů, pokusy se vzduchem a vodou, různé hry na hřišti, hledání pokladu podle mapy.
Také jsme se vydali na dva jednodenní výlety. Nejprve jsme se byli podívat v Újezdu u Kasejovic, kam jsme došli po modré značce a po cestě jsme měli stopovačku. V Újezdě u Kasejovic jsme se svezli na řetízkovém kolotoči a pohráli si na místním hřišti. Druhý výlet byl ke studánce sv. Jakuba. Po cestě jsme také plnili patnáct úkolů v rámci stopovačky a získávali jsme kousky mapy, abychom věděli, kde je ukrytý poklad. U studánky jsme našli poklad, uvařili si čaj na ohni a opekli buřty. Oba výlety se moc vydařily.
O prázdninách jsme měli týdenní příměstský tábor na téma Cesta do pravěku. Scházeli jsme se vždy na dopoledne, nejdříve jsme tvořili v klubovně a pak šli na hřiště. Vyráběli jsme zkameněliny, odlévali jsme pryskyřici, malovali pravěkou jeskyni, jeli na výlet do Plzně do Dinoparku a zahráli si na archeology, když jsme vykopávali dinosauří kostry.

Turistický oddíl
Turistický oddíl
Turistický oddíl
Turistický oddíl
Turistický oddíl

Autor článku: Alena Lukáčiková

Autor fotografií:

Publikováno: 07.09.2023

Aktualizováno: 07.09.2023