Zima v Kasejovicích

Letošní, na sníh bohatá zima si i v Kasejovicích vyžádala zvýšené náklady.

Zima v Kasejovicích
Zima v Kasejovicích
Zima v Kasejovicích
Zima v Kasejovicích

Obecní úřad do poloviny února již vynaložil, především na úklid a posyp chodníků a odvoz sněhu z náměstí a hlavních ulic, více než 68000,-Kč. Částka ještě není konečná, i když doufáme, že největší nápor zimy již máme za sebou. Množství sněhu, které v Kasejovicích komplikovalo především dopravu a ztěžovalo pohyb po chodnících, naštěstí nezpůsobilo vážnější problémy v souvislosti s přetížením střešních konstrukcí na obecním majetku.
Rovné střechy, s jednoduchou konstrukcí nosných částí, naštěstí v Kasejovicích na obecních objektech nemáme. Jsme rádi, že se nám podařilo v posledních dvou letech provést novou střechu na Mateřské škole a přístavbě Základní školy, kde by zřejmě k problémům mohlo dojít. Rovné střechy, s kterými jsme desítku let měli velké problémy se zatékáním a obecní pokladnu stály nemalé částky jsme vyměnili za sedlové s taškami a tím "školní areál sladili" s okolní zástavbou a kulturními památkami.
Sedlovou střechu s mírným sklonem mámem v současné době na tělocvičně. Ta jak jistě víte byla v loňském roce také kompletně zrekonstruována a prohlídkou bylo zjištěno, že sníh na střeše nemá na bezpečnost budovy negativní vliv, a střešní konstrukce jsou v naprostém pořádku.

Autor fotografií:

Publikováno: 02.02.2006

Aktualizováno: 23.08.2019