Druhý ročník Kasouce Open má své vítěze 25.6.2022

Dne 25.6. se konal již druhý ročník losovaného tenisového turnaje dvojic Kasouce Open

První a víceméně zkušební ročník proběhl za účasti čtyř dvojic, ale druhý se rozrostl již na dvojic sedm a stal se tak již opravdu solidní sportovní akcí.
Po losu se utvořily tyto dvojice:
Jan Mašek, Martin Fiala
Václav Drnek, Libor Kulík
Martin Jedlička, Patrik Pružinec
David Kulík, Jirka Bouše
Martin Škyrta, Jakub Kulík
Zdeněk Rezek, Jarda Pružinec
Lukáš Mašek, Pavel Panýrek

Vzhledem k nepříliš ideálnímu počtu dvojic se ředitel turnaje Lukáš Mašek rozhodl pro formát v jedné skupině, kde hrál každý s každým a následnému play-off.
Skupinovou fázi ovládla dvojice Jedlička-Pružinec a postoupila tak rovnou do semifinále, kde čekala na své soupeře ze čtvrtfinálových bojů. Čtvrtfinále přineslo nejedno překvapení a do bojů o medaile se dostaly kromě již zmíněných ještě dvojice Mašek-Panýrek, Kulík-Bouše a Fiala-Mašek.
V prvním semifinále si poradila dvojice Jedlička-Pružinec s dvojicí Bouše-Kulík a první finalista byl na světě. Ve finále je pak z druhého semifinále doplnila dvojice Fiala-Mašek.
Zbývalo tedy odehrát pouze dva zápasy. Ten první o třetí místo ovládla dvojice Mašek-Panýrek a zajistila si tak bronzové medaile. Finále pak za solidní divácké kulisy ovládla překvapivě jednoznačně po fantastickém výkonu dvojice Fiala-Mašek a stala se tak historicky druhými vítězi. Pro Martina Fialu je to již druhý triumf ve dvou letech a potvrdil tak pozici místní tenisové jedničky.
Ačkoliv to ráno při pohledu z okna nevypadalo, tak nakonec počasí turnaji a samotným výkonům přálo a věříme, že tento druhý ročník již definitivně ustanovil v kalendáři i pro příští roky poslední červnovou sobotu jako datum konání tohoto turnaje.
Na závěr bychom rádi poděkovali sponzorům turnaje, kterými byli Antonín Řehoř, firma Leifheit Blatná a Město Kasejovice.

 

Druhý ročník Kasouce Open má své vítěze
Druhý ročník Kasouce Open má své vítěze

Autor článku: Václav Drnek

Autor fotografií:

Publikováno: 25.06.2022

Aktualizováno: 09.08.2022