REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

Kontra- příspěvek p. Patera
CHP  |  2a00:1028:83d6:
09.02.2014  19:22
Milý pane Patera, vyjeďte si prosím Mapové služby Plzeňského kraje-historické letecké snímkování (vložil bych odkaz, ale bohužel je to zde zakázané) a prosím porovnejte si historický snímek se současností! Mě to připadá naprosto stejný stav! Chci zdůraznit ,že má připomínka se vztahuje k \"zorané cestě .\" Všimněte si prosím historického stavu mnohými idealizované době soukromničení, jak si naši předkové vážili půdy, jak se starali o své meze a divočině nechali jen to nejnutnější. Je pravda, že většina velkých mezí bohužel vzala velkovýrobou za své a dnes \"sklízíme\" plody minulé činnosti při stále častějších přívalových srážkách. Na obranu uvádím, že zemědělská výroba u nás se snaží postupně chyby osevními úpravami napravovat. Nejde to všude a hned, ale věřte, že máme snahu se o svěřené pozemky starat co nejlépe. K těm stromkům- je to určitě škoda, nechci toho, kdo to udělal, plně obhajovat ,ale ten, kdo je tam vysadil, by si měl uvědomit, že ta cesta neslouží jen na nějakou procházku, ale měla by umožnit jízdu zemědělské technice, neboť se nachází v zemědělské oblasti. Nebo si myslíte, že je žádoucí nemožnost přejezdu po uvedené cestě suplovat jízdou po poli 14-ti tunovým traktorem- to snad ne !! Každý den v ČR ubylo v roce 2012 13 ha a v roce 2013 15 ha zemědělské půdy.

Svým příspěvkem jste mi \"přihrál\" ještě jednu poznámku: na těch leteckých snímcích z roku 1951 vidíte hustotu \"ozelenění\" v krajině. V horním pravém rohu si můžete posuvníkem plynule navodit stav z roku cca 2011. Kam se zeleň za ty roku posunula můžete snadno posoudit a jen na vysvětlenou, za posledních 5 let v podniku Agrochov Kas. ubylo cca 20 ha zemědělské půdy právě i díky nestále se rozšiřujícím se náletovým křovinám, přesahujícím větvím, na krajích pozemku. Přesto se v podniku platí nájemné v mnoha případech i z těchto ploch, které díky těmto dřevinám nelze řádně obhospodařovat.

Nové pozemkové úpravy se snaží dostupnost ploch zachovat- využíváním původních polních cest, bohužel dnes již zarostlých \"biotopem\" různých trnek, šípků, bezů, hlohů, atd a neexistenci cest si řidiči různých vozidel usnadňují jízdou po zemědělských pozemcích, na kterých poté vznikají vyjeté koleje a díky leteckému snímkování (kontroly zemědělské činnosti) jsou tyto plochy následně vyškrtávány. Děkuji

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Napište hlavní město ČR
Text příspěvku: